Ambasada USA w Warszawie zaprasza uczniów, studentów i wszystkich zainteresowanych pracą w dziedzinie uczenia maszynowego na spotkanie online „Careers of the Future: Sztuczna inteligencja – to nie to, co myślisz” z Agatą Foryciarz, doktorantką na Wydziale Informatyki Uniwersytetu Stanforda. Wydarzenie odbędzie się w języku polskim na platformie Zoom w środę 24 lutego o godz. 18:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Rejestracja do 23 lutego poprzez formularz: https://cutt.ly/2kF3wV2 Liczba miejsc jest ograniczona. Wszystkim osobom zarejestrowanym prześlemy link do wydarzenia.

Agata Foryciarz, doktorantka informatyki na Uniwersytecie Standforda opowie o tym, dlaczego nie lubi używać zwrotu “sztuczna inteligencja”, jak wyglądają jej badania nad uczeniem maszynowym oraz o wyzwaniach branży.

Technologie sztucznej inteligencji już wpływają na naszą codzienność i są podstawą cyfrowej transformacji społeczeństwa. Czy jednak obraz, jaki nam się przedstawia, jest prawdziwy? Jakie są mity związane z systemami uczenia maszynowego, jakie wyzwania?

Prelegentka opowie o swojej pracy na Uniwersytecie Stanforda, gdzie bada tworzenie i ewaluację opartych na uczeniu maszynowym narzędzi, które wspomagają decyzje lekarzy. Opowie też o tym, dlaczego nie lubi używać zwrotu „sztuczna inteligencja” oraz jak ważne są inne zawody (niekoniecznie techniczne) we wdrażaniu technologii uczenia maszynowego.

Spotkanie poprowadzi Piotr Wróbel, Kierownik Pracowni Wydarzeń w Centrum Nauki Kopernik.