Zasady rekrutacji na WTIiE – studia magisterskie (II stopnia)

Na rok akademicki 2017/2018 obowiązują następujące zasady rekrutacji (przyjęć) na kierunki II stopnia, magisterskie, prowadzone na Wydziale Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki.

Rekrutacja na studia stacjonarne II stopnia (magisterskie)

b_EiT

1) Podstawą przyjęcia na I rok studiów TRZYSEMESTRALNYCH drugiego stopnia na kierunek ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia z tytułem inżyniera:

a) kierunku obieralnego (elektronika i telekomunikacja) i po kierunkach informatyka stosowana oraz teleinformatyka,

b) pozostałych kierunków studiów realizowanych w obszarze nauk technicznych.

Kandydaci pozostałych kierunków studiów (b) przystępują do rozmowy kwalifikacyjnej celem potwierdzenia efektów kształcenia. Szczegółowy zakres zagadnień dotyczących rozmowy kwalifikacyjnej uchwala Rada Wydziału i podaje do wiadomości na co najmniej trzy miesiące przed terminem rozpoczęcia rekrutacji na studia II stopnia. Za pozytywny wynik rozmowy przyjmuje się minimum 51%.Wynik rozmowy przelicza się na ocenę według następujących zasad:

3,0

Uzyskanie z rozmowy kwalifikacyjnej oceny niższej niż 4,0 zobowiązuje kandydata do uzupełnienia efektów kształcenia z maksymalnie 3 przedmiotów z zakresu studiów I stopnia o których decyduje komisja kwalifikacyjna.

Miejsce kandydata na liście rankingowej ustala się na podstawie oceny uzyskanej na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia ( ppkt. a) ) oraz oceny uzyskanej z rozmowy kwalifikacyjnej ( ppkt. b) ) w ramach ustalonego limitu przyjęć.

2. W przypadku jednakowej oceny na dyplomie lub oceny z rozmowy kwalifikacyjnej, o kolejności przyjęcia na studia decyduje średnia z ocen: na dyplomie i z egzaminu dyplomowego lub z toku studiów I stopnia.

3. Kandydatów obowiązuje spełnienie wymogów postępowania klasyfikacyjnego oraz złożenie kompletu dokumentów w ustalonym terminie.

b_ELE

1) Podstawą przyjęcia na I rok studiów TRZYSEMESTRALNYCH drugiego stopnia na kierunek ELEKTROTECHNIKA jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia z tytułem inżyniera:

a) kierunku obieralnego (elektrotechnika),

b) pozostałych kierunków studiów realizowanych w obszarze nauk technicznych.

Kandydaci pozostałych kierunków studiów (b) przystępują do rozmowy kwalifikacyjnej celem potwierdzenia efektów kształcenia. Szczegółowy zakres zagadnień dotyczących rozmowy kwalifikacyjnej uchwala Rada Wydziału i podaje do wiadomości na co najmniej trzy miesiące przed terminem rozpoczęcia rekrutacji na studia II stopnia. Za pozytywny wynik rozmowy przyjmuje się minimum 51%.Wynik rozmowy przelicza się na ocenę według następujących zasad:

b_IS

1) Podstawą przyjęcia na I rok studiów TRZYSEMESTRALNYCH drugiego stopnia na kierunek INFORMATYKA STOSOWANA jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia z tytułem:

a) inżyniera: kierunku obieralnego (informatyka stosowana) oraz po kierunkach: informatyka, elektronika i telekomunikacja, teleinformatyka,

b) inżyniera/licencjata kierunków realizowanych w obszarze nauk:

• technicznych, które nie zostały uwzględnione w punkcie a),
  • ścisłych.

Kandydaci kierunków studiów wymienionych w punkcie (b) przystępują do rozmowy kwalifikacyjnej celem potwierdzenia efektów kształcenia. Szczegółowy zakres zagadnień dotyczących rozmowy kwalifikacyjnej uchwala Rada Wydziału i podaje do wiadomości na co najmniej trzy miesiące przed terminem rozpoczęcia rekrutacji na studia II stopnia. Za pozytywny wynik rozmowy przyjmuje się minimum 51%. Wynik rozmowy przelicza się na ocenę według następujących zasad:

3,0

Uzyskanie z rozmowy kwalifikacyjnej oceny niższej niż 4,0 zobowiązuje kandydata do uzupełnienia efektów kształcenia z maksymalnie 3 przedmiotów z zakresu studiów I stopnia o których decyduje komisja kwalifikacyjna.

4. Szczegółowy zakres zagadnień dotyczących rozmowy kwalifikacyjnej – pobierz

Rekrutacja na studia niestacjonarne II stopnia (magisterskie)

b_EiT

a) kierunku obieralnego (elektronika i telekomunikacja) i po kierunkach informatyka stosowana oraz teleinformatyka,

b) pozostałych kierunków studiów realizowanych w obszarze nauk technicznych.

Kandydaci pozostałych kierunków studiów (b) przystępują do rozmowy kwalifikacyjnej celem potwierdzenia efektów kształcenia. Szczegółowy zakres zagadnień dotyczących rozmowy kwalifikacyjnej uchwala Rada Wydziału i podaje do wiadomości na co najmniej trzy miesiące przed terminem rozpoczęcia rekrutacji na studia II stopnia. Za pozytywny wynik rozmowy przyjmuje się minimum 51%.Wynik rozmowy przelicza się na ocenę według następujących zasad:

b_ELE

1) Podstawą przyjęcia na I rok studiów CZTEROSEMESTRALNYCH drugiego stopnia na kierunek ELEKTROTECHNIKA jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia z tytułem inżyniera:

a) kierunku obieralnego (elektrotechnika),

b_IS

b) inżyniera/licencjata kierunków realizowanych w obszarze nauk:

• technicznych, które nie zostały uwzględnione w punkcie a),
  • ścisłych.

Szczegółowych informacji udziela

Dział Kształcenia i Spraw Studenckich UTP
tel. 52 374 94 11, e-mail: rekrutacja@utp.edu.pl

Punkt Rekrutacyjny (czynny będzie od 20 czerwca 2017 r.)
85-796 Bydgoszcz, Al. prof. S. Kaliskiego 7

Auditorium Novum (Fordon)
w godzinach: od 8.00 do 15.00 (od poniedziałku do piątku)

Aktualizacja: 8 maja 2017 r.