Studencie! Podejmij wyzwanie i dołącz do pierwszej edycji Atos ServiceNow Hackathon Challenge❗️

Gdzie? Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy
Kiedy? 22.11.2019

Jeśli chcesz:
📍 poszerzać swoje umiejętności w CSS, JavaScript i innych
📍 sprawdzić jakie możliwości czekają na Ciebie w firmie Atos
📍 wygrać atrakcyjne nagrody i poznać ekspertów w tej dziedzinie

Zapisz się już dziś na stronie: http://atosservicenowhackathon.pl/
Na Twoje zgłoszenie czekamy do 18 listopada! 

Drogie Panie,
zapraszamy na na konferencję „Kobiety IT”, która odbędzie się w Bydgoszczy 22 listopada 2019 w hotelu City od godziny 9:00 do 15:30.    

Jej organizatorem jest firma Nokia we współpracy z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego.

Tegoroczne hasło dla konferencji, to: „Be a worldwide IT girl, work in Bydgoszcz” („Bądź światową dziewczyną w branży IT, pracuj w Bydgoszczy”). Organizatorzy będą zachęcać do pozostania w Bydgoszczy, zwracając uwagę na zalety naszego miasta oraz możliwości kariery, jakie oferują firmy tu zlokalizowane i działające na całym świecie.

Konferencja będzie okazją spotkania z kobietami, które pracują w branży IT, poznania różnorodnych zawodów oraz trendów  rozwoju nowych technologii. Zaprezentowane zostaną zalety pracy w IT oraz sposoby walki ze stereotypami. Podczas przerw kawowych będzie okazja do zadawania pytań prelegentkom. 

Organizatorzy zaproszą chętne osoby do udziału w konkursie z nagrodami.

Wydarzenie adresowane jest do uczennic szkół średnich, studentek i wszystkich kobiet, które zastanawiają się nad wyborem lub zmianą zawodu. 

Udział w konferencji jest bezpłatny. Wymaga rejestracji na stronie: https://rejestracja.kobietyit.pl

Więcej informacji na FB:  https://www.facebook.com/NokiaBydgoszcz/

Michał Choraś jest jednym z gościnnych edytorów numeru specjalnego w czasopiśmie Applied Soft Computing (IF=4.873): Applying Machine Learning for Combating Fake News and Internet/Media Content Manipulation. Numer specjalny związany jest z tematyką projektu H2020 SocialTruth realizowanego na UTP przez grupę badawczą PATRAS.

Więcej informacji:
https://www.journals.elsevier.com/applied-soft-computing/call-for-papers/applying-machine-learning-for-combating-fake-news
http://www.socialtruth.eu/index.php/category/news/
http://patras.utp.edu.pl/

Michał Choraś jest współorganizatorem workshop’u DisA 2020 podczas konferencji ICCS 2020 w Amsterdamie (CORE A). Workshop jest związany z projektem H2020 SocialTruth i jest zatytułowany: Computational Methods for Emerging Problems in (Dis-) Information Analysis – DisA. Jednocześnie workshop związany jest m.in. z tematyką projektu H2020 SocialTruth realizowanego na UTP przez grupę badawczą PATRAS.

Więcej informacji:
http://disa.kssk.pwr.edu.pl/
https://www.iccs-meeting.org/iccs2020/thematic-tracks/
http://www.socialtruth.eu/
http://patras.utp.edu.pl/

Zespół UTP (m.in. grupa PATRAS) organizuje sesję specjalną podczas konferencji CISIS 2020 w Burgos (CORE B). Sesja jest związana z projektem H2020 SocialTruth i jest zatytułowana: Special Session on Fake News Detection and Prevention

Więcej informacji:
http://2020.cisisconference.eu/ss01-special-session-on-fake-news-detection-and-prevention/
http://www.socialtruth.eu/index.php/category/news/
http://patras.utp.edu.pl/

Michał Choraś oraz Rafał Kozik zostali gościnnymi edytorami numeru specjalnego w czasopiśmie Journal of Universal Computer Science.


Tytuł numeru: Pattern Recognition and Artificial Intelligence – current challenges, novel solutions and emerging applications
Więcej informacji: http://www.jucs.org/ujs/jucs/info/special_issues/JUCS_Pattern_Recognition_and_Artificial_Intelligence_2020_CfP.pdf

W ramach projektu POWR.03.05.00-00-z083/17 Studium Języków Obcych oferuje darmowe kursy języka angielskiego i niemieckiego dla nauczycieli akademickich. Zapisy odbywają się za pomocą formularza online, który wypełnić mogą Państwo klikając na link:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=s8HNGhBvm0usS5OzEEzaB4QgYCQWiFdCh4Li58IdwXZUQllKUEk3QjNMNDFUS1ZBRzZNNlZYTUJBMS4u
(Link prowadzi do formularza Microsoft Office na służbowym koncie UTP)

Mogą Państwo zapisywać się do grup już istniejących lub do grup nowo tworzonych, których zajęcia odbywają się w terminach i miejscach wyszczególnionych na formularzu zgłoszeniowym. Zajęcia rozpoczynają się w momencie zebrania 8 osób.
Dodatkowych informacji udziela koordynator projektu z ramienia SJO mgr Joanna Górzyńska pod adresem: joanna.gorzynska@utp.edu.pl.

Zapraszamy studentów oraz uczniów szkół średnich na spotkanie poświęcone tematyce szeroko rozumianego recyklingu. Na spotkaniu poruszone zostaną tematy związane z aktualnie obowiązującymi przepisami oraz nadchodzącymi zmianami. Pracownicy Wydziału i przedstawiciel firmy zajmującej się zbiórką i przetwarzaniem odpadów, przybliżą obowiązki konsumentów i producentów w zakresie  zbiórki odpadów przemysłowych, transportu i segregacji odpadów.

Data i miejsce

31.10.2019 r. godzina 11:00, bud A, sala A5, Al. prof. S. Kaliskiego 7, 85-796 Bydgoszcz  

Mamy przyjemność poinformować, że rusza pierwsza edycja konkursu o przyznanie stypendium fundowanego przez ENERGA-OPERATOR SA.

Konkurs przeznaczony jest dla studentów V semestru studiów I stopnia na Wydziale Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki, kierunków elektrotechnika oraz energetyka.

Przewidziano przyznanie maksymalnie 7 stypendiów, które wypłacane będą co miesiąc przez okres 15 miesięcy, poczynając od semestru piątego. Wysokość stypendiów przyznanych w tegorocznej edycji w ramach Programu Stypendialnego wynosić będzie 2 500 zł brutto miesięcznie.

Dla wybranych studentów ENERGA-OPERATOR SA przewiduje ciekawe praktyki i płatne staże, dla naszych najlepszych stypendystów zaś, czekają miejsca pracy.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w Regulaminie do pobrania:
Regulamin przyznawania stypendiów fundowanych przez Energa-Operator SA,
Wniosek o przyznanie stypendium.

Informujemy, że z kandydatami ubiegającymi się o stypendium, podczas spotkania z komisją kwalifikacyjną, zostanie przeprowadzona rozmowa na jeden z 6 tematów:

  • Przegląd i porównanie różnych technologii aparatury rozdzielczej stosowanej w rozdzielniach WN w Polsce i na świecie.
  • Ocena możliwości zastosowania technologii próżniowej w wyłącznikach instalowanych w sieci 110 kV. Doświadczenia światowe i krajowe. Wady i zalety w porównaniu z technologią SF6 wykorzystanie gazów alternatywnych.
  • Światowe kierunki rozwoju technologii medium izolacyjnego aparatury WN oraz medium gaszeniowego w wyłącznikach WN.
  • Przegląd technologii zabezpieczania infrastruktury krytycznej w kontekście realizacji przepisów o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.
  • Przegląd rozwiązań technologicznych (fotowoltaika, magazyn energii, energia wiatrowa) wspierających realizację wymagań wynikających z kodeksu sieciowego dotyczącego stanu zagrożenia i stanu odbudowy systemu elektroenergetycznego.
  • Przegląd rozwiązań technologicznych w zakresie kompensacji ziemnozwarciowej realizowanej za pomocą dławików nadążnych.

Tematykę wystąpienia wybiera kandydat i przygotowuje prezentację na maksymalnie 8 minut.
Prezentacje przed komisją będą odbywać się w listopadzie 2019.

Pierwszym krokiem do aplikowania do programu jest złożenie do dziekanatu wypełnionego wniosku wraz z załącznikami.

Wnioski można składać do 15 listopada 2019 roku, do godz. 15.00, do Dziekanatu Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki UTP do Pani kierownik Dziekanatu.