Trzecie miejsce drużyny UTP na Lidze Elektryków 2017

Miło nam poinformować, że zespół‚ studentów reprezentujących Studenckie Koło Naukowe SEP przy UTP w Bydgoszczy zajął trzecie miejsce w Lidze Elektryków – rywalizacji zorganizowanej podczas XIX Ogólnopolskich Dni Młodego Elektryka w Białymstoku.

liga-elektrykow

Studenckie Koło Naukowe reprezentowali: Michał Czyż, Łukasz Mazur, Aleksandra Zglinicka, Magdalena Ziarnecka (studenci VII semestru kierunku energetyka) oraz Marek Żeglicz (student V semestru elektroniki i telekomunikacji).

Podczas Ligi Elektryków uczestnicy w pierwszym etapie musieli rozwiązać quiz wiedzy teoretycznej z zakresu podstaw elektrotechniki i elektroniki. Liczyła się tu zarówno poprawność odpowiedzi, jak i czas ich udzielania. Z tego etapu zostało wyłonionych dziesięć najlepszych kół‚ z dwudziestu, które brały udział‚ w XIX ODME . Po tej części rywalizacji reprezentanci naszej uczelni zajmowali IV miejsce.

W dalszym etapie uczestnicy zmagali się z zadaniami praktycznymi realizowanymi w laboratorium badawczym na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej. Polegały one na badaniu przebiegu trójkątnego przy użyciu oscyloskopu oraz zaproponowaniu układu stanowiska do badania diody Zenera.

Ostatnią częścią Ligi Elektryków były zmagania sportowe – rywalizacja sportowa „kółko krzyżyk” oraz tor przeszkód.

Rozdanie nagród i wręczenie pucharów nastąpiło podczas bankietu wieńczącego XIX Ogólnopolskie Dni Młodego Elektryka. Pierwsze miejsce zajęła drużyna reprezentująca Politechnikę Wrocławską, zaś drugie miejsce przypadło studentom z Politechniki Łódzkiej.

GRATULUJEMY SUKCESU!!!